mięśnie kegla wiki

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla co to jest

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one poprawnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z czasami można też ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można aktualnie zakupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają doskonałe rezultaty. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w trakcie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością wyklucza się także problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.