Jak się żyję w Krakowie?

Pośród licznych miast w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w niedawnych latach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne zmiany w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w trakcie ostatniego czasu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno pomogły w tym aspekcie finane EU, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne postępowanie w zakresie uzyskiwania dotacji spowodowały, że gmina wzbogaciła się o następne węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Zwykle pomijamy historie, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Przeciętnemu obywatelowi miasta wydaje się, że w regionie za mało się dzieje. Podczas gdy miasto rozwija się z każdym dniem. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, jakie pomagają krakusom lepiej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości rozrywkowych. Potencjał Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te miejsca zachęcają gości z innych miast do odwiedzin.
Podejmowane dzięki radnym akcje nie obejmują jedynie ścisłego centrum miasta, ale też są związane z całym województwem . W związku z tym zamiast narzekać lecz dostrzec innowacje w jakie obrósł Kraków.
Następne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Prezydent miasta Krakowa